Ażurowa altana z widokiem DOLINA DRAA MAROKO

Czasami nocleg w przypadkowym miejscu na trasie, dostarcza miłych niespodzianek.

Tak było i tym razem.

Wieczorem dobiliśmy do wrót doliny DRAA. Surowy, skalisty krajobraz a w nim przebija się rwąca rzeka. Wokół niej lasy palmowe, kilkadziesiąt gatunków drzew, najlepsze marokańskie daktyle to stąd. Nasz nocleg mieścił się w przydrożnym guest house- Aberge Berbere d’Oruriz. Na kolację wiadomo – tadżin, smakował znakomicie, wręcz wyskrobywałam z naczynia przypieczone warzywa.

Poranek postanowiliśmy powitać wcześniej, bo słońce w ciągu dnia dawało nam się mocno we znaki. Śniadanie na tarasie. Prawie każdy dom marokański ma taras, tu toczy się życie poranne i czasem wieczorne. Ten taras był wyjątkowy, rozpościerał się z niego widok na dolinę i kasbah, który wyglądał z tej odległości jak zamek z piasku .

Co mnie ujęło za serce? To nie tylko widok ale altana na tarasie.

W tym surowym domu glinianym, zbudowanym na planie z atrium, taras był kolejnym użytkowym piętrem tylko niezadaszonym. Altana była ręcznie wyplatana z bambusa. O ażurowej konstrukcji w symetryczne, powtarzalne na bazie rombu wzory. Poprzez tę ażurową konstrukcję altana stawała się naturalną dekoracją tarasu. Wewnątrz altany meble bambusowe nisko osadzone uformowane tak, że tylko usiąść i już nie wstawać. Typowy markański okrągły stolik, pomalowny w odcienie zieleni i żółci jeden kolor nawet w bardzo przecież modny- kolor kanarkowy.

Więć popijąć miętową herbatą, zagryzająć plackami ziemniaczanymi baghrir delektowaliśmy się widokiem. Przez altanę przenikały pierwsze promienie słońca, malując ażurowe wzory na glinianej podłodze. Powietrze łagodnie przepływało przez konstrukcje. Przyjemny chłodny powiew. Było pięknie:) Czas w drogę. Kierunek Sahara.

www. masison-ouriz.com

P1050183P1050195 P1050179P1050180P1050181P1050193P1050184P1050188P1050186P1050189P1050190P1050191

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s