Piękno w brzydocie, kwiaty – BANGKOK

Bangkok to aż 10 mln ludzi! To więcej niż w całej Szwecji! To ogromna aglomeracja, zakorkowana, tłoczna. Wiszące kable, brud, zapach smażonych potraw. Ruch, hałas, smog, biegające szczury i karaluchy. Piękne światynie, ekskluzywne hotele. Modnie ubrani Tajowie.

Typowe życie tajskie toczy się na ulicy.

Z pozycji mieszkania tylko na poziomie garażu. Garaż  jest pokojem dziennym, jadalnią, sypialnią, warsztatem, sklepem, restauracją. Opuszczone piętra, zaniedbane, jak duchy straszą zabite deskami okna.

Gdy wypożyczaliśmy skuter, w wypożyczalni znajdującej się oczywiście w garażu, to na tej samej przestrzeni tuż obok część zamiennych i smarów rodzina właśnie spożywała kolację .

Zawsze mnie zadziwia dlaczego ludzie tak żyją? Zdaje sobie sprawę, że ogromna ilość ludzi żyje bez podstawowych warunków bytowych, bieżącej wody, kanalizacji itp.. Ale jak to mawiała moja wiejska babcia „skromnie ale czysto ma być” . To chyba kwestia kultury, wiedzy i religii. Tu góruje buddyzm, kolejne wcielenia, reinkarnacja…

W tym całym miejskim bajzlu bo inaczej się tego nie da nazwać, wpadłam zachwyt widząc kwiaty. Kompozycje kwiatowe, składane Buddzie, wiszące w samochodach. Gatunki egzotycznych kwiatów znane mi tylko z książek z botaniki. Sprzedawców ulicznych z gotowymi bukietami kwiatowymi.

Piękno w naturze na przekór otaczającej brzydocie.

Koniecznie trzeba zobaczyć nocny Flower Market w Bangkoku. Tu można nacieszyć oko pięknem egzotycznych kwiatów. I nie ma tu turystów 😉

Inspiracje dla florystów i nie tylko!!:)

kwiaty_1

kwiaty_2

kwiaty_3

kwiaty_4

kwiaty_5

kwiaty_6

kwiaty_12

kwiaty_9jpg

kwiaty_10

kwiaty_8jpg

kwiaty_11

kwiaty_13

kwiaty_14

kwiaty_15

kwiaty_16

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s