Od kuchni_TAJLANDIA

Czy kultura jedzenia ma wpływ na miejsce, wnętrze ?

Mam wrażenie, że Tajowie jedzą ciągle, bez przerwy i wszędzie. Na ulicy w autobusie, w pociągu. Ale same konkrety. Od grilowanych kurczaków, po curry jeszcze gorące. Wszystko serwowane w woreczkach foliowych, odzielnie sos, główne danie. Popijane soft drinkami z lodem i rurką, lub w woreczkach jak coca -cola.  Przygotowane świeże, gotowe do spożycia owoce zawsze z dodatkiem jak cukier trzcinowy czy sos waniliowy.

Zapachy przypraw roznoszą się wszędzie, kubki smakowe i nozdrza podbudzane non stop. Jedzenie na ulicach, uliczne gar kuchnie-małe kuchnie bez bieżącej wody, przycupnięte w każdym najmniejszym zakątku. Kuchie wodne na łodziach, kuchnie przenośne w środkach transportu, restauracje dla turystów w ekskluzywnych hotelach .

Co mnie ujęło to organizacja i szybkość przemieszczania się takich gar kuchni ulicznych. W jednym miejscu zmywanie – wiadro z wodą, w drugim gotowanie, właściwie smażenie -kawałek blatu a na nim kuchnia gazowa i wok. Na miejscu obierane warzywa, owoce. Nieczystości lądują na ulice. Stoliki pucowane na mokro a wraz z nimi stołki kolorowe, składane jeden w drugi. Te stołki są wszędzie, w każdym najmniejszym miejscu. Ma się wrażenie, że wszyscy zaopatrują się w tym samym sklepie, rozkładane o poranku i składane wieczorem.

Czy otoczenie jest ważne? Czy wpływa na jakość jedzenia?

Ja jestem fanką odkrywania przysmaków z ulicy. Do komunikacji wystarczy kilka słów i uśmiech. Ale szczepienie przed wyjazdem obowiązkowe!

Oprócz tego miło jest zasiąść w tekowym patio i popijać świeże owocowe smoothie :)” bez lodu, poproszę tak na wszelki wypadek ;)”.

od kuchni_2od kuchni_3

od kuchni

od kuchni_1

od kuchni_7

od kuchni_5

od kuchni_6

od kuchni_4

od kuchni_10od kuchni_8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s